FINDIK VE FINDIK KABUĞU

fındık- fındık kabuğu

Fındık kabuğu maliyeti ve fayda kat sayısına oranla birçok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır.

Fındık Kabuğu Sanayi Tesislerinde:

Fındık fabrikasında üretilen kabuk ürünü birçok sektörde sanayi tipi yüksek ısının sağlanmasında ana yakıt kaynağı olduğundan kati yakıt ısıtma sistemlerinde, katı yakıt kazanlarında yeni yakıt ürünü olarak kullanılmaktadır. Katı yakıt yönetmeliğine uygunluğu ile katı yakıt tankında ekonomik ve fayda kat sayısı yüksekliği ile aktif olarak tercih edilmektedir.

Fındık Kabuğu Fırın ve Ekmek Üretimi Fabrikalarında:

Kabuk fiyatları ve Fındık kabuğu kalorisi yoğunluğunun yüksek olması sebebi ile muadil ısıtma fırınlama sistemleri ile karşılaştırıldığında, diğer katı yakıt çeşitlerine alternatif olarak yüksek oranda tercih edilmektedir. Kabuk katı yakıtının ısıl değerleri ekmek fabrikaları ve fırınlarında üretimde; ürünün kalite ve lezzetini arttırdığı üreticileri tarafından ifade edilmektedir. Tünel, boru, matador sistem ile ekmek üretimi yapan fırın ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Fındık kabuğu fiyatları bakımından son ürün geliştirmeleri ile birlikte bir çok pide üretimi yapan fırınlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

fındık kabuğu kullanım alanı tavuk çiftlikleriFındık Kabuğu Çiftlik, Besihane, Kümes ve Piliç Üretim Tesislerinde:

Fındık işleme fabrikasında çıkan kabuğu; besihane, kümes ve piliç üretim tesislerinde aktif olarak ısıtma için kullanılmaktadır. Bu tür tesislerde sanayi tipi katı yakıt tanklarında ve katı yakıt sobalarında enerjiyi daha ucuza mal etme noktasında tercih edilmekte ve ayrıca yakılan kabuk ürünü organik olup zehirli gaz salınımı yapmadığından hayvanların sağlığı için diğer ürünlere oranla daha çok tercih edilmektedir.

 

Tüm bu kullanım alanlarına ilave olarak Fındık Kabuğunu evlerinizde sobalarınız için yakacak olarak kullanabilirsiniz. Tesislerimizde hem perakende hem de toptan fındık kabuğu satışımız yapılmaktadır. Detaylar için bize ulaşabilirsiniz.