Granül Hayvan Altlığı

Granül-Hayvan-Altlığı-banner

Mısır granülü temelde mısır koçanının odunumsu bölümünün farklı ölçülerdeki boyutlara ayrılmasıyla elde edilmektedir.

Tamamen doğal organik liflerden üretilmiş olan ve koku emici özelliği sayesinde kötü kokuları hızlıca absorbe edebilen, kediler, kafes hayvanları, özellikle kemirgenler ve birçok kuş türü için ideal olan doğal bir üründür.

%100 doğal, tozsuz ve fırınlanmıştır. Mısır koçanı granülü %100 doğal olduğu için geri dönüşümü ve doğaya karışımı çok kolaydır.

Kemirgenlerin kafeslerinde bulunmasında sakınca yoktur. %100 doğal olduğu için kesinlikle zarar vermez. Taban ile hayvan arasında yalıtım sağlar. Evcil hayvan kafeslerinin altlık malzemesi olarak mısır koçanı kullanabilirsiniz.

Tozsuz olmasından dolayı hayvanınızın solunum yolunu tıkamaz.

Hayvanınızın kafesinin tabanına serdiğinizde taban malzemelerinin kötü görünüşünü engeller ve kötü kokuyu hapseder, ayrıca doğal ve hijyeniktir.

Uzun süre kullanılabilir.

Özellikle hijyenik anlamda hassas ortamlarda çok kullanışlıdır.

Tabandaki sıvıyı hapsetme özelliği sayesinde hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Bakteri üremesini ve koku oluşumunu engeller. Sıvıyı hapsederek kullanım süresini 2-3 katına çıkartır.

Sadece selülozdan oluşan ve yüksek emici olan bu ürün kafes kuşlarının dışkısını kurutur ve bakteri oluşumunu engeller. 1,25 kg (3 litre) 1 adet kafes için ortalama 2 (iki) ay yeterlidir. Kediler için de ortalama olarak 2 hafta yeterlidir. Ürün diğer kumlar gibi hayvan hareket ettikçe toz çıkarmaz aksine mevcut tozları bünyesinde hapseder.


Kullanımı: Kafes veya yatak tabanı görünmeyecek şekilde yayılır. Zamanla kuruyan dışkılar bir kaba toplanarak atılır. Eksildiğinde bir miktar mısır granülü eklenir. Ayda bir kez dökülerek işlem tekrarlanır.

Mısır koçanı altlığı tesislerimizde istenilen boyutlarda üretilebilmektedir.