Kayısı Çekirdeği Kabuğu Granülleri

akin-tarim-agran-kayisi-çekirdegi-granuluKayısı çekirdeği kabuğu granülü, kayısı çekirdeği kabuklarının parçalanması, temizlenmesi ve ayrıştırılması ile elde edilen son derece yumuşak, organik bir aşındırıcı malzemedir.

Kayısı kabuğu kurutulması sonucu yakacak olarak enerji üretiminde; sanayii tesislerinde, ekmek fabrikalarında, çerez üretiminde, mobilya sektöründe, kurutma-fırınlama işlemlerinde ısı enerjisi sağlayıp özellikle ısıtma ve yakma işlemlerinde aktif olarak kullanılmaktadır.

 

Kabuklar kimya ve kozmetik sanayisinde aktif bir role sahip olup, üretilen kayısı kabuğu granülleri cilt bakım ürünlerinde, sivilce&deri yenileme krem ve ilaçlarında kullanıllanılarak, piyasada yer almaktadır.

 

Öğütülmüş olan kayısı kabukları kumlama, yüzey temizleme, boya çıkarma, parlatma ve kimya sanayii sektöründe aktif olarak kullanılmaktadır.

 

Üretilen Kayısı çekirdeği kabuğu türüne göre dış etkenlerden kaynaklanan ürün deformasyonlarının giderilmesinde kullanıyor olmakla birlikte ayrıca heykellerin, bina ve köprülerin restorasyon işlemlerinde yüzeye zarar vermeden üst boya kaldırma, sonradan eklenen grafitilerin temizlenmesinde önemli bir yer edinmiştir.

Kayısı çekirdeği, askeri tesisler, uçak bakım hizmetleri, metal ve mobilya üretim sanayilerinde zımpara malzemesi olarak tercih edilmektedir.

 

Kullanılacak sanayi alanına göre mikron çeşitleri ve amaçlarına göre sınıflandırılır. Küçük granüller kozmetik sanayinde , büyük granüller tank kumlama boyası ve çeşitli sanayi alanlarında tercih edilmektedir.

AGRAN markalı kayısı çekirdeği granüllerimizin hem perakende hem de toptan satışı yapılmakta ve siz müşterilerimizin talebine göre istenilen boyutlarda üretim yapılabilmektedir. 

 

Kayısı Çekirdeği Kabuğu Granülü
Ürün Kodu Tanecik Boyutu
KG02 5,0 - 7,0 mm
KG04 3,0 - 5,0 mm
KG08 2,0 - 3,0 mm
KG12 1,6 - 2,5 mm
KG16 1,5 - 2,0 mm
KG20 1,1 - 1,5 mm
KG30 0,75 - 1,1 mm
KG40 0,6 - 0,75 mm
KG50 0,3 - 0,4 mm
KG60 0,3 mm